• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Videolar
SOHAYKO

Anasayfa

KORUYUCU AİLE PROGRAMI NEDİR?

Koruyucu aile programı, çiftliğimizdeki, cins yahut kırma, doğuştan sahipsiz veya terkedilmiş, köpeklerimizin bir tanesine sahip çıkarak, en temel ihtiyaçları olan yeme-içme-barınma – ve en önemlisi sevgi ve bir yuvaya aidiyet duygusunu, seçeceğiniz paketlerden bir tanesi aracılığıyla karşılamanızı sağlar.

Koruyucu ailesi olmaya talip olduğunuz köpeğimiz sözleşmemizi imzaladığımız andan itibaren sizindir. Belirlenen günlerde istediğiniz kadar ziyaretinde bulunabilir, çiftliğimizde onunla vakit geçirebilir, müsait havalarda 4 dönüm yeşillik arazide onunla piknik yapabilir ve sevgiyi paylaşabilirsiniz.

Eğer ki köpeğin koruyucu ailesi olduğunuz süreç içinde köpeği sahiplenmek isteyen birisi olursa, sizin onayınız olmadan köpek asla başkasına sahiplendirilmez.

Çiftliğimizde köpeklerimize sunduğumuz hizmet,  Avrupa Birliği tarafından belirlenen hayvanlara sağlanması gereken “5 özgürlük” anlayışına dayanır.

Bu “5 özgürlük” anlayışına göre, çocuklarımızı AÇLIK VE SUSUZLUKTAN UZAK, KONFOR VE RAHATLIK İÇİNDE, HASTALIKLAR, YARA, BERE, VE ACIDAN UZAK, DOĞASINA GÖRE KOŞUP OYNAMAKTA VE BİR KÖPEK GİBİ DAVRANMAKTA ÖZGÜR OLDUĞU, KORKU VE STRESTEN ARINDIRILMIŞ bir ortamda yaşatıyoruz.

KORUYUCU AİLE PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?

a) Evinde hali hazırda bir ya da birkaç hayvan bakan ve fazlasına yuvasını açmaya yeri olmayan ama bir başka köpeğin daha bakımını üstlenmek için istekli

b) evinde köpek beslemesi türlü sebeplerden dolayı mümkün olmayan

c) hedefi sadece bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak olan

18 yaşını aşmış her birey başvurabilir.

KORUYUCU AİLE PROGRAMINDA YER ALAN KÖPEKLER

Her birinin farklı bir özgeçmişi ve kurtarılma hikayesi olan köpeklerimiz için sitemizde yer alan kataloğumuzu incelemeniz gerekmektedir. Şu an yaklaşık 30 adet koruyucu aile programına aday köpeğimiz bulunmaktadır. Bunun haricinde çiftliğimizde bakımını üstlendiğimiz başka köpeklerimiz de yaşamaktadır. Koruyucu aile programımıza, imkanlarımız genişledikçe ve koruyucu aile sayımız arttıkça, yeni köpekler katılabilecektir.

 KORUYUCU AİLE PROGRAMI NEDEN ÜCRETLİ?

Köpek bakmanın maddi bir boyutu vardır.  Günlük yeme-içme, barınma masraflarının yanı sıra düzenli olarak sağlık kontrollerini, parazit bakımlarını, aşılarını veya hastalık durumunda tedavilerini yaptırmamız için bağışlarınız hayatidir.

Çiftliğimiz köpeklerin başıboş gezdiği bakımsız bir besleme odağı değildir. Özel mülktür.  Çiftliğimiz için kira ödüyor ve köpeklerimizin güvenliğinden ve bakımından sorumlu kişi veya kişiler çalıştırıyoruz. Bizler de belli bir geliri olan, çalışan ya da emekli kişiler olduğumuz için,  bizler  bu tesisin haricinde de, yine sokak hayvanları için –tedavi- barındırma- bakım- sahiplendirme – işleriyle uğraştığımız ve şahsi gelirlerimizi de sokak hayvanları için harcadığımız için sahipsiz kalmış muhtaç hayvanlara güvenli bir yaşam ortamı sunan bu çiftlik projemizi ancak koruyucu aileler desteğiyle devam ettirebiliriz.

Koruyucu aile programından gelecek tüm gelir hem hali hazırdaki köpeklerimizin bakımını sağlayacak, hem de ailemizi genişletmek ve mekanımıza kurtarılmış köpeklerimiz için her gün yeni bir konfor unsuru eklememiz için kullanılacaktır.

KORUYUCU AİLE PROGRAMI AYLIK ÜCRETİ

Mama: 75 TL       ( Paylaşılan koruyucu ailelik )

Barınma: 225 TL ( Paylaşılan koruyucu ailelik )

Mama ve barınma:450 TL ( Tam koruyucu ailelik )

KORUYUCU AİLE PROGRAMI BAŞARISIZ OLURSA NE OLUR?

Yaşatmak için bu programa ihtiyacımız var. Çiftliğimizi sürdüremezsek köpeklerimizi (cins olanları) kabul edecek belediye barınaklarına vermek zorunda kalırız; bir yandan barınaklara kabul edilmeyen kırmaları ise gücümüz yettiği kadar bir yerlerde barındırmaya çalışırız. Sonunda ise hepsi kaçınılmaz şekilde sokaklara ve ormanlara geri dönmek zorunda kalabilir. Çünkü bizler bir HOLDİNGe  veya siyasi bir partiye bağlı bir hayır kurumu değiliz. Bu proğram Ancak koruyucu aileler ile ayakta durabilir.

KORUYUCU AİLE PROGRAMINA KENDİ GETİRDİĞİM BİR KÖPEKLE KATILABİLİR MİYİM?

Şu an için çiftliğimizdeki hayvanların bakım-yemek- ve barınma masraflarını karşılamak için öncelikle hali hazırdaki köpeklerimiz için koruyucu aile programımızı geliştirmeye ihtiyacımız var. Ne var ki, böyle büyük bir alanımız varken, içimiz elvermedi ve 10 köpeklik küçük bir yetimhane kontenjanı da açtık.

Koruyucu Aile Olun            

 

    

YETİMHANE PROGRAMI NEDİR?

Yetimhane programı herhangi bir sebepten güvenle barındıramadığınız bir köpeği bizlere teslim ederek çiftliğimizde bakımını sağladığınız bir programdır. Yetimhane programımız kesinlikle pansiyon hizmeti değildir. Pansiyon arayışı içerisindeyseniz, pansiyon olarak hizmet veren işletmelere başvurmanızı şimdiden öneririz. Yetimhane kontenjanımız gerçekten ihtiyaç sahibi köpekler içindir.

YETİMHANE KÖPEĞİ ve KORUYUCU ANNE VEYA BABASI OLMAK İÇİN ARANAN KOŞULLAR

  • Sağlık sorunlarınız veya ailevi sebeplerden köpeğinize artık bakamayacak durumdaysanız;
  • Herhangi bir yerdeki bir köpeğin bulunduğu ortamın güvenli olmadığını ve tehlike altında olduğunu düşünüyor ve dolayısıyla onu o bölgeden kurtarmak istiyorsanız;
  • Köpeğin hareket kabiliyetini tamamen sınırlayan herhangi bir felç durumu yoksa;
  • Kanunlarla belirlenen yasaklı ırk kapsamına girmiyorsa belirttiğiniz adreste sizinle görüşme yaptıktan sonra köpeğinizi yetimhane programı kapsamında çiftliğimize kabul edebiliriz.

 YETİMHANE PROGRAMI ÜCRETİ

AYLIK: 500  TL VE BİR ADET SİZİN TARAFINIZDAN TEMİN EDİLEN 1 adet KULÜBE ( Bizim 100 TL Temin edebileceğimiz kulübelerden de olur ) 

 NEDEN YETİMHANE PROGRAMI?

 1. Barınaklar köpeğiniz cins olmadığı sürece kalıcı olarak köpeğinizi kabul etmemekte-kısırlaştır-aşıla-yerine bırak politikasına uygun şekilde köpeğinizi dışarı salmaktadır.

 2. Belediye barınaklarının en mühim amacı hasta köpeklerin tedavisidir. Bu sebeple barınaklara yeni giren köpeklerin ortamda mevcut olan hastalıklardan kapma riski doğal olarak yüksektir.

 3. Hiçbir barınağı kötülemek amacında değiliz. Ancak barınaklar ne yazık ki ziyaretçi sayısı ve sıklığı konusunda vatandaşların da duyarsızlığı yüzünden zayıf kalmaktadır. Bizler çiftliğimizde her bir köpeğimizi tek tek tanırız. Sürekli ziyaretçiye açığız ve sevgi dolu bir yuva sunmaya çalışıyoruz. Amacımız köpeklerimize hak ettikleri ikinci bir hayat şansını sunmaktır. Köpeklerimiz çiftliğimizde hapis hayatı yaşamamaktadır.

4. Yetimhane programımıza giren hiçbir köpek “terkedilmiş” statüsünde değildir. Doğal gereksinim ve zorunluluklarınızdan ötürü onu bize teslim ettiğinizi asla unutmayız. Sadece hayatını artık arkadaşlarıyla koşup oynayabileceği bir doğal yaşam ortamında sürdürmesini sağlamış olursunuz. Onu terk etmiş olmazsınız. İsteğiniz doğrultusunda köpeğiniz için yeniden sahiplendirme çalışması yapabiliriz.


Yetimhane Proğramına Katılın

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret940
Mama Desteği Verin