• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Videolar

Koruyucu Aile Nedir ?

KORUYUCU AİLE PROGRAMI NEDİR?

Koruyucu aile programı, çiftliğimizdeki, cins yahut kırma, doğuştan sahipsiz veya terkedilmiş, köpeklerimizin bir tanesine sahip çıkarak, en temel ihtiyaçları olan yeme-içme-barınma – ve en önemlisi sevgi ve bir yuvaya aidiyet duygusunu, seçeceğiniz paketlerden bir tanesi aracılığıyla karşılamanızı sağlar.

Koruyucu ailesi olmaya talip olduğunuz köpeğimiz sözleşmemizi imzaladığımız andan itibaren sizindir. Belirlenen günlerde istediğiniz kadar ziyaretinde bulunabilir, çiftliğimizde onunla vakit geçirebilir, müsait havalarda 4 dönüm yeşillik arazide onunla piknik yapabilir ve onunla birlikte sevgiyi paylaşabilirsiniz.

Eğer ki köpeğin koruyucu ailesi olduğunuz süreç içinde köpeği sahiplenmek isteyen birisi olursa, sizin onayınız olmadan köpek asla başkasına sahiplendirilmez.

Çiftliğimizde köpeklerimize sunduğumuz hizmet,  Avrupa Birliği tarafından belirlenen hayvanlara sağlanması gereken "5 özgürlük" anlayışına dayanır.

Bu "5 özgürlük" anlayışına göre, çocuklarımızı AÇLIK VE SUSUZLUKTAN UZAK, KONFOR VE RAHATLIK İÇİNDE, HASTALIKLAR, YARA BERE, VE ACIDAN UZAK, DOĞASINA GÖRE KOŞUP OYNAMAKTA VE BİR KEDİ KÖPEK GİBİ DAVRANMAKTA ÖZGÜR OLDUĞU, KORKU VE STRESTEN arındırılmış bir ortamda yaşatıyoruz.

KORUYUCU AİLE PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?

Koruyucu Aile Programına katılmak isteyen kişiler genel olarak

a) evinde halihazırda bir ya da birkaç hayvan bakan ve fazlasına yuvasını açmaya yeri olmayan ama bir başka köpeğin daha  bakımını üstlenmek için istekli

b) evinde köpek beslemesi türlü sebeplerden dolayı mümkün olmayan

c) hedefi  bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak olan

18 yaşını aşmış her birey başvurabilir.

KORUYUCU AİLE PROGRAMINDA YER ALAN KÖPEKLER

Her birinin farklı bir özgeçmişi ve kurtarılma hikayesi olan köpeklerimiz için sitemizde yer alan kataloğumuzu incelemeniz gerekmektedir. Şu an 30 adet koruyucu aile programına aday köpeğimiz bulunmaktadır. Bunun haricinde çiftliğimizde bakımını üstlendiğimiz başka köpeklerimiz de yaşamaktadır. Koruyucu aile programımıza, imkanlarımız genişledikçe ve koruyucu aile sayımız arttıkça, yeni köpekler katılabilecektir.KORUYUCU AİLE OLDUĞUMUZDA DOSTLARIMIZIN SAĞLIK,KISIRLAŞTIRMA GİBİ İŞLEM GİDERLERİN KİM KARŞILIYOR ? 

Bu proğramda KORUYUCU ailelerin asli sorumlulukları KORUYUCU ile oldukları dostlarımız için mama,barınma ve en önemlisi SEVGİ vermeleridir.Sağlık giderleri ve kısırlaştırmalar ücretsiz olarak BİZİM TARAFIMIZDAN karşılanmaktadır ...Ancak Koruyucu aileler de bir nebzede olsa bu tip sağlık ve kısırlaştırma işlemlerinde destek olmak isterlerse bunun gerçekleşmemesi için hiç bir sebep yoktur.

 KORUYUCU AİLE PROGRAMI NEDEN ÜCRETLİ?

Köpek bakmanın maddi bir boyutu vardır.  Günlük yeme-içme, barınma masraflarının yanı sıra düzenli olarak sağlık kontrollerini, parazit bakımlarını, aşılarını veya hastalık durumunda tedavilerini yaptırmamız için bağışlarınız hayatidir.

Çiftliğimiz hayvanların başıboş gezdiği bakımsız bir besleme odağı değildir. Özel mülktür.  Çiftliğimiz için kira ödüyor ve köpeklerimizin güvenliğinden ve bakımından sorumlu kişi veya kişiler çalıştırmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Bizler de belli bir geliri olan, çalışan ya da emekli kişiler olduğumuz için,  bizler bu tesisin haricinde de, yine sokak hayvanları için –tedavi- barındırma- bakım- sahiplendirme – işleriyle uğraştığımız ve şahsi gelirlerimizi de sokak hayvanları için harcadığımız için bu projeyi ancak koruyucu aileler desteğiyle devam ettirebiliriz.

Koruyucu aile programından gelecek tüm gelir hem hali hazırdaki köpeklerimizin bakımını sağlayacak, hem de ailemizi genişletmek ve mekanımıza kurtarılmış köpeklerimiz için her gün yeni bir konfor unsuru eklememiz için kullanılacaktır.

KORUYUCU AİLE PROGRAMI ÜCRETİ

Mama:250 TL 

Barınma:150 TL (Paylaşılan koruyucu ailelik)

Mama ve barınma:400 TL (Tam koruyucu ailelik)

KORUYUCU AİLE PROGRAMI BAŞARISIZ OLURSA NE OLUR?

Yaşatmak için bu programa ihtiyacımız var. Çiftliğimizi sürdüremezsek köpeklerimizi (cins olanları) kabul edecek belediye barınaklarına vermek zorunda kalırız; bir yandan barınaklara kabul edilmeyen kırmaları ise gücümüz yettiği kadar bir yerlerde barındırmaya çalışırız. Sonunda ise hepsi kaçınılmaz şekilde sokaklara ve ormanlara geri dönmek zorunda kalabilir. Çünkü bizler bir HOLDİNGe bağlı bir hayır kurumu değiliz. Ancak koruyucu aileler ile ayakta durabiliriz.

KORUYUCU AİLE PROGRAMINA KENDİ GETİRDİĞİM BİR KÖPEKLE KATILABİLİR MİYİM?

Şu an için çiftliğimizdeki hayvanların bakım-yemek- ve barınma masraflarını karşılamak için desteğinize ihtiyacımız var. Ne var ki, böyle büyük bir alanımız varken içimiz elvermedi ve 10 köpeklik küçük bir yetimhane kontenjanı açtık.                                   SAHİPLENME YAPABİLİRMİYİZ ? 

Evet KORUYUCUAİLE.COM  ailesi olarak ilk amacımız bizimle birlikte yaşayan dostlarımızın birer sıcak yuvası olmasıdır.Ancak Koruyucu ailesi olan dostlarımızın koruyucu ailelerinin izni olmadan sahiplendirme yapamıyoruz.Koruyucu aileye kavuşmamış olan dostlarımızın hepsi güvenilir sıcak birer yuva aramaktadır.

 

Koruyucu Aile Başvuru Formu

 
 
 
 
 
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret4055
Mama Desteği Verin